we all need cübbeli ahmet

sahur programlarından yana dertliyim. annem ortalama müslüman, ev hanımı. ramazanda arada namaz kıldığı oluyor, nihat hatipoğlu fanlarından. sahuru mutfakta yapıyoruz, tv yok orada. tivibuyu leyla ile mecnun için çalıştırdım ve bu bana pahalıya patladı, artık sahur programı eşliğinde yemek yiyebileceğiz. 


peki ben niye dertliyim? nihat h programlarında sürekli ölümden bahsediyo ve ölüm lafı geçen yerde yediklerim boğazımda kalıyo. hoca susunca da arabesk ilahici adam, abdurrahman önül galiba, mikrofonu kapıyor ve başlıyor yüreğimizi dağlamaya. 


kanal değiştirdim, trt 1 i açtım, orada da Peygamberimizin üstün özelliklerinden bahsediliyordu, bir köpek leşi görülmüş sokakta, köpeğin dişlerinin dizilişinin güzelliğiymiş Peygamberimizin dikkatini çeken. evet bu belki bi çok düşünürün tarif ettiği iyi insana ait bi özellik ama bi kaç kere leş diyerek gözümün önüne köpek leşine getirdi mübarek adam. 


belki gereğinden fazla hassasım, bilemiyorum ama yanlış sanki bu programlar. hem zati sahura kalkıp oruca hazırlanan insanların izlediği programlarda din şunları istiyor, yapmazsan cehenneme gidersin, şöyle erirsin, böyle yanarsın demek niye? 


cübbeli ahmet hangi kanalda?

5 yorum:

 1. Flash tv'de :D
  Ve hakikaten haklısın yahu. Ben anlamıyorum da zaten, yani dağılıyo bi süre sonra dinlemediğimden galiba. Öyle ses olsun diye açık kalıyo ama kanalı değiştirince de günaha giriyomuş gibi hissediyorum :D

  YanıtlaSil
 2. yok ya ben büyük bi zevkle değiştiriyom annemin dikkati dağılınca. günah değil :)

  YanıtlaSil
 3. Ben de o programlarin reklam aralarini merak ediyorum hep;)

  Mesela, Nihat Hatipoglu hocamiz, cekime ara verilince ya da cekimden once nasildir ki?
  Hep o baygin bakisli, 'ah ulan dunya!' edasiyla mi geziyodur, yiyiyodur, iciyodur bu mubarek adam!

  Cubbeli aralarindaki en kafa adam:))
  Tabiri caizse 30 yildir ayni seyleri dinlemekten, konusmaktan, surmenaj olmus artik ve tek tesellisi ona verilecek huriler:P

  Yatip kalkip onlari dusluyor, onlarin hayaliyle namaz kiliyor ve oruca sabrediyor.
  Onun kendi yarattigi, cok hos bir erkeksel dini var..

  (erkeksel yazdim ama maskülen dememek icindi)

  YanıtlaSil
 4. hangisi deden olsun diye soracak olsalar cübbeliyi seçerdim kesinlikle.

  YanıtlaSil
 5. 'yiyiyodur' yazmisim, dogrusu 'yiyodur' hatta istanbul turkcesiylen, 'yiyordur' olacak sn seyirciler, pardon;)

  YanıtlaSil

buraya bakarlar