ayşe armanın aklı karışmışfacebookta gördüm bu yazıyı, bi kız arkadaşım var görevi kral tvdeki şarkıları paylaşmak, bi de bunu paylaşmış, ayşe armanın referandumla alakalı döktürdüğü inciler;

---spoiler---

YURT dışında yaşadığım için, Türkiye'ye girişte havaalanında oyumu verdim.
Ve birden kendimi çok kötü hissettim.
"Ben başka bir şey söyleyecektim, acaba başka bir şey mi söyledim" duygusuna kapıldım.
Panik oldum.
Şöyle ki...
Kağıdın solunda "Evet" yazıyor, sağında "Hayır".
Sana mührü veriyorlar, kabine gidiyorsun.
"Hayır"ı işaretliyorsun ama "Evet" yazıyor.
"Bu ne ya!" oluyorsun, dumura uğruyorsun.
Ben öyle oldum yani.
Ben "Hayır" diyecektim, burada "Evet" yazıyor!
Çünkü mühre "Evet" yazmışlar.
Yani şıkların sadece "Evet" ve "Hayır" olduğu bir durumda; mührün "Evet" şeklinde olması tuhaf değil mi?
Üstelik sakıncalı da.
Kafa karıştırıyor.
Ayrıca sayım sırasında hata olabilmesi de mümkün.
Gerçekten "Hayır" olan o "Evet"lerin, doğru değerlendirileceğinin garantisi var mı?
Kağıdın üzerinde her tarafta "Evet" yazıyor!
Bu ayrıca insanda, "Sen hayır desen, kaç yazar?" hissi de uyandırıyor.
Ya da sen "Hayır" demeye çalıştıkça, birileri sana "Evet" dedirtiyor gibi geliyor.
Bir tür psikolojik baskı gibi.
Benim hiç ama hiç hoşuma gitmedi.
Niye çarpı koymuyoruz?
Ya da başka formül bulunmuyor?

---/spoiler---

ne demek istemiş ki bu yazıda? evet e ve ya hayır a evet diye basıcan işte, sanırım kadın -erkek ilişkileri anlatmaktan daha kafa karıştırıcı bi durum bu, bi de oy sayarken karıştırılmasından bahsetmiş, sayılırken evet e evet, hayır a evet diye sayılcaını sanıyo sanırım ki usulsüzlük her türlü yapılıyor zaten, hani bi bok atayım, ne olursa olsun var ya, o işte.

bence adını google a sorduumuzda bu şekil sonuç çıkartan birisi helloya poz vermeye devam etmeli.

dediğimi yutturabilirsiniz, bu yazı evet yerine "tercih" yazılmasını sağlamış mühürlerde.

8 yorum:

 1. bel alti vuruyorsun, bu güzel bir sey degil.
  en az küfür rt etmek kadar kötü hatta.

  YanıtlaSil
 2. bence rahatsız olmaz bu yazdıklarımdan, zira kendisi daha fazlasını köşesinde yazıyor zaten.

  YanıtlaSil
 3. bombaya bak. aslında söylenecek çook fazla şey var amma lakin ki öyle değil. bu kadın gitsin yarı üryan poz vermeye devam etsin. eğer kadının bu tarzı akıma dönüşürse bi apaçi olayını daha kaldıracak güç hiçbirimizde kalmadı zira. bu durumda "çok da iyi güzel oldu" akımı bildiğin, özünde çakma dışardan marjinal bi görüntü oluşturacak. şimdi asıl konuya gelelim. aslında bu tarz kadınları fenomenleştirip sosyete imgesi haline getirmeye çalışan, "sosyete özentilerini avlama" işine gönül vermiş bi takım insanlar tarafından bu kesime yönelik yapılan bir "referamdumda hayır" propagandasıdır. bu kadını tartışmaya, bel altı bel üstü diye didiklemeye gerek yoktur. şimdi bu reklam sol kesime hitap ediyor diye geçti herkesin aklından. yanlış. bu reklam inatçı ve aptal veya hem inatçı hem aptal kesime hitap ediyor. bu ülkede solcu diye fişlenip 12 eylülde hapse konulan bir insanın yazısında şöyle yazar:"sağcıları bizden az dövmediler, hepimizi eşit dövdüler". demek ki neymiş; bu mesele siyasi veya sosyal sınıflarla alakalı değilmiş. birazcık merak eden araştırsın da "yaş" ve "hsyk" ile ilgili yeni anayasada getirilen değişikliklere bi baksın. zira ikisi de siyasi kurum değiller. üstünlerin hukuku değil, lütfen hukukun üstünlüğü olsun. demokrasi tanımının maalesef ilkokul kitaplarında yazanla aynı şey olmadığını yaşayarak öğrenelim. konu bu değildi lan. hep senin suçun ahmet.

  YanıtlaSil
 4. öncelikle chrome kadın browser'ı leyn! =)

  ayşe hanım kusura bakmasın ama evet ya da hayıra mühür basmak o kadar da zor olmasa gerek. biraz kafası az çalışıyor sanırım, o yüzden sarışın belki de. hayır yazsa bu sefer de evete basanlar hayıflanacak. her sandığa evet ve hayır iki mühür getirsiler bu sefer pusulaya gerek yok, boş kağıda basıver zaten dimi? =) biraz kafasını çalıştırsın, sırf eleştirmek için eleştirmesin. okumaz nasılsa bu yazdığımı biraz daha mı peşinden sallasam? =) yok, eleştirmek sanat onu diyorum.

  YanıtlaSil
 5. İyide kadın haklı beyler :) Vatandaşın ortalama eğitim düzeyi ilkokul 4.sınıfken kafası karışabilir

  YanıtlaSil
 6. Vatandaşın kafasını bilmiyorum ama, hayatı bel altı-çok şahane parlak fikirler paylaşmakla geçmiş birini savunmanın ne kadar ilginç olacağını gördüm sayende kepazecim.

  Bi tek onda delik var, bi tek o biliyor nasıl çiftleşileceğini, hayata bak.

  YanıtlaSil
 7. çünkü o hem adanalı, bu yüzden mükemmel, bilirsin adanalılar mükemmeldir, bi tek onlardır Allah ın adamı asdfghdsa hem o almanyada yaşıyo, hem sex onun için bi tabu diil.

  YanıtlaSil
 8. @ özcan kadınlar akıllıdır asdrfgfh

  @ cemo hiç sanmıyorum böyle bi şeyde yanılcaklarını, yanılcak zekaya sahio olan tercih yazınca da yanılır kanımca, zati çoğu neyi oylucaını da bilmiyor, eğer karışçak olsa daha heyecanlı olur, şans kimden yanaysa kazanır falan.

  YanıtlaSil

buraya bakarlar