kısır sevmem

aynaya baksalar kendilerinin bile garipseyeceği alakasız renklerde kıyafetler giyen üç kişi sanki dördüncülerini beklermişçesine kahvenin dışarıdaki masalarından birinde oturuyorlardı. bazen dördüncü hiç gelmez, yancılar gelir ama dördüncü gelmez. kimisi de sadece ikinciyi bekler, o da gelmez ama bu başka zaman değinmek istediğim bir konu, ikincisi olmayanlara kolaylıklar dileyerek biz asıl adamlarımıza dönelim. kahvede oturan üç kişinin içerisinde kadın olacağını düşünmüyordunuz herhalde, hem de ülkenin bu coğarafyasında? bu tuhaf adamlardan her birinin farklı farklı bir derdi olduğu anlaşılıyordu, ama en gençten olanınınki apaçık gönül yarası idi, ben de yaklaştım yanlarına, 101 oynayacaksanız varım dedim, aslında tek niyetim bizim delikanlının içindeki karanlığı az dışarıya çıkartıp bir yerlerde kullanmaktı. yarası var belli ama daha ben ondan ufacık bir kan damlası sızdıramadan o okey ile bitti, gamsızdı anlaşılan, benim tırnağım kırılsa yemek yemeyi unutuyorum, bu delikanlı taşları cin gibi takip etmişti, ya ben yanıldım bunun yarası var diye, o beni yaralamakta kararlıydı ya da hakkaten gözlerinden kalbinin kan ağladığı anlaşılırken taşları inci tanesi gibi dizebiliyordu. belki de sadece bir profesyoneldi, ben hiç bir zaman profesyonel olamadım, bazen öyle davranmam gerektiği için mişim gibi davrandım. 
az zaman geçti, 3 çaya 1 sigara yaktık, adının Hadi olduğunu öğrendiğim genç dökülmeye başladı, en çok taş dizişimi severdi dedi, kısır perlerime bayılırdı. nasıl bir manyak oğlu manyaksa inşallah bu bir hanım değildir diye geçirdim içimden, kısır yapıp günlerde dedikodu yapacağı yaşta kısır perlere hasta bir hanım düşüncesi beni epey korkutmuştu. bilirsiniz kısır ve dedikodu seviye, kültür, toplum ayırt etmeksizin etrafımızdaki hanımların en büyük gerçeğidir. bulgur, salça ve az ılık su ile tüm kadınları aynı kefeye koydun demeyin, kefe dışında bir kişi her zaman vardır ve o sizindir. siz de birinin tek kelimesine dünyanızı değiştirirsiniz, istemese de değiştirirsiniz, göz kırpışına ölürsünüz belki ama Hadi yapamamış, son oyunda kafa attığında elinde bir tane bile kısır per yoktu, sayıları dizmişti ardı ardına. ben kısır da sevmem, çok şişiriyor dedi.

1 yorum:

  1. Aşkı hissettim lakin sevda eksik :) . 3 çaya 1 sigara yakabilseydik aşkımızı da ihtiyatlı kullanıp birkaç kişiye değil sadece 1 kişiye yetebilecek kadarını saklardık. Bana benziyor bu herif bütün kadınların aynı olduğu gibi.

    YanıtlaSil

buraya bakarlar